T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

sayfamız günlük olarak güncellenecektir.
 


PROJELERİMİZ


Hükümet Konağı Projesi

  


Gençler Mutlu Gelecekten Umutlu ProjesiÇalışma Odası ProjesiÜreten Eller ProjesiMutlu Yarınlar İçin Küçük Dokunuşlar

Bulunduğunuz Yer: GÜNCEL

 Çaykara Kaymakamlığı Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde bir ilk
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.Açılışını Çaykara Kaymakamı Sayın İsmail TOPRAK'ın yaptığı, Çaykara Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde El Sanatları kurslarının yıl sonu sergisi açıldı.Çaykara Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde El Sanatları kurslarının yıl sonu sergisi açıldı. Açılan Kursa Çaykara Kaymakamı Sayın İsmail Toprak, Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, Emniyet Amiri Hami Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdür V. İzzet Gönan, Nüfus Müdürü  Süleyman Çıkrık, Özel İdare Müdür Rafet Kaya, Halk Eğitimi Müdürü Ahmet İbrahimağaoğlu, Hastane Başhekimi Orhan Selçuk, Hastane Müdürü  Şenol Ayal, Of Halk Eğitimi Müdürü İbrahim Okutan, Müdür V. İbrahim Ayaloğlu Esnaf Kefalet Başkanı Ahmet Sevinç, Ak parti İlçe Başkanı Temel Şimşek, İş adamı Aydın Hacıabdullahoğlu ve  vatandaşlar katıldı.Açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Müdürü Ahmet İbrahimağaoğlu “Anılan kurslarımıza devam eden kursiyer öğrencilerimiz kendilerinde var olan yeteneklerini öğretmenlerimizin rehberliğinde işleyerek alın teri, el emeği, göz nuru ürettikleri ürünleri beğenilerinize sunmak üzere bir sergi hazırladılar. Hazırlanan bu sergiye hoş geldiniz.“ dedi. Ahmet İbrahimağaoğlu konuşmasının devamında halk eğitimin önemine vurgu yaparak çağımızda kurumların kendilerini yenilemek ve geliştirmek zorunda olduğunu ifa etti. Çaykara Halk Eğitimi Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İbrahimağaoğlu “Çaykara’da 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılında yaptığımız alan araştırmaları sonucunda 4’ü mesleki ve teknik, 28’i Kademe Okuma ve Yazma, 31’i Sosyal ve Kültürel olmak üzere toplam 65 adet çeşitli branşlarda kurs açılmıştır. Açtığımız bu kurslarda 337’si erkek 491’i kadın olmak üzere toplam 828 kursiyer katılmıştır.” DediAtaköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Orhan Selçuk “dört ile bakan ancak altı ilden hasta kabul eden bir bölge hastanesiyiz. Çaykaralı hastanemizi bilmiyor. İlk kez böyle bir etkinlik yaptık. Amacımız hastanemizi tanıtmaktır. Hastalarımız tarafından yapılan bu güzelliği hep beraber göreceğiz” dedi. 
Kaymakam V. Sayın İsmail Toprak ise “Ben de göreve başladığımda açıkçası bu hastaneden haberim yoktu. Ziyaretlerimde ben de öğrendim. Bu tür etkinliklerle hastanemizi daha iyi tanıtacağız. Bu anlamda bize düşen neyse yapacağız” dedi. Daha sonra Kaymakam İsmail Toprak ve Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu sergiyi birlikte açtı. Birbirlerinden güzel resim ve hat tabloların  yanı sıra el emeği göz  nuru işlemeli  el sanatları da göz kamaştırdı.
Serginin gezilmesinin ardından yöresel sanatçı Onay Şahin sahne almadan önce hastalardan bazıları sahneye çıkarak türkü söyledi. Sahneye çıkan hastaların duygulu okuması dikkat çekti.
Daha sonra sahne alan Onay Şahin'in söylediği birbirinden güzel türkülerle hastalar başta olmak üzere hastane çalışanları ve davetliler bol bol horon oynadı.
Bu içerik toplam 278.126 kez gösterildi, Site toplam 524.662 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 3 kişi geziyor.


Çaykara Kaymakamlığı İletişim
Telefon : (0462) 616 10 16 - Fax : (0462) 616 13 05
Yazı İşleri Müdürlüğü Telefon : (0462) 616 10 58

Site, İçişleri Bakanlığı İSAY Projesi Kullanılarak ÇAYKARA KAYMAKAMLIĞI tarafından hazırlanmaktadır.
Web - Güncelleme Bilgisayar İşletmeni Ümüt UYSAL